SlužbyPro Logo
Jak také na jarní úklid?

Květiny kvetou, ptáci zpívají a náš dům se už také chce naladit do jarní nálady. Co s tím? Že by jarní úklid? Jarní úklid je totiž tradice, která nám umožňuje osvěžit naše domovy a získat náskok v hektických obdobích jara a léta. Při jarním úklidu můžete využít našich profesionálních služeb a mít od něj pokoj.

Květiny kvetou, ptáci zpívají a náš dům se už také chce naladit do jarní nálady. Co s tím? Že by jarní úklid? Jarní úklid je totiž tradice, která nám umožňuje osvěžit naše domovy a získat náskok v hektických obdobích jara a léta. Při jarním úklidu můžete využít našich profesionálních služeb a mít od něj pokoj, můžete si postupně uklízet sami a nebo jarní úklid chytit za úplně opačný konec. A právě na ten se dneska podíváme.

Připravte si úklidový seznam

Lepší, než se neplánovaně a namátkově vrhat na jednotlivé části vašeho domova bude lepší si připravit seznam, co je kde potřeba uklidit, vyhodit, vylepšit. Projděte nejprve v klidu celý dům nebo byt a zapiště si postupně, co jste ve které místnosti objevili. Podle toho si připravte seznam kroků, které se chystáte udělat. 
 
Například, že v kuchyni je třeba umýt obkladačky a vytřít, v koupelně je třeba umýt a naleštit sprchový kout a v ložnici je nutné vyluxovat. Pomocí těchto kontrolních seznamů získáte jakýsi odrazový můstek pro hluboké čištění vašeho domova, které opravdu potřebuje zvláštní pozornost. Organizace a seznam je tedy základ. Navíc postupným úklidem a odškrtáváním ze seznamu se sami namotivujete a získáte skvělý pocit z odvedené práce a činností, které 
budete mít hotovy.

Vše nepotřebné z domu ven

Už v historii znamenala zima nepříznivé odbobí a její konec a začátek jara byl vítán oslavami, kdy se jakási figurína zimy, která představovala smrt a nemoci, vynášela za město, házela do řeky nebo pálila. Pojměte to tak i ve svém domově! Ne, že hned musíte něco pálit, ale vše nepotřebné prostě vyhoďte! 
 
Vyhazování nepotřebností je také jednou z dobrých forem úklidu. Proč vymýšlet kam věci přemístit a ještě se trápit s jejich čištěním, kdy je stejně nepoužíváte a jen na ně sedá prach? A pokud je vám líto se jich zbavit, tak je třeba věnujte. Kamarádům, rodině nebo charitě. Uvidíte, že jiní budou mít radost z toho, co vy už nevyužijete a jenom by vám to v bytě zabíralo místo. A hlavně získáte více prostoru a hned bude váš jarní úklid zase o kus dál. 
 
Využijte přirozené nutkání, které přichází každé jaro, zbavit se už nepotřebných věcí a začít žít znovu, mnohem efektivnějším způsobem života. I když můžeme mít tendenci hromadit věci a držet si je doma, nebraňte se jejich odstranění, uvidíte, že nebudete litovat. Úklid pak bude mnohem jednodušší.

Navíc, po té, co nepotřebné věci z domu odstraníte, můžete opět využít našich služeb, pro finální jarní úklid.

 

Kontakt

SlužbyPro, s.r.o.
Dr. Jiří Vychodil

Mobil: +420 724 11 99 46
Email: info@sluzbypro.cz

IČ: 28540085
DIČ: CZ 28540085

Napište nám

Jméno a příjmení
Vyplňte prosím údaj.

Email(*)
Vyplňte prosím email.

Telefon(*)
Vyplňte prosím údaj.

Zpráva(*)
Vyplňte prosím údaj.

Ověřovací kód(*)
Ověřovací kód
Chybné zadání