SlužbyPro Logo
Jak umývat okna jako profík?

Pokud se zamyslíme, nad kterou domácí prací strávíme nejvíce času, jsou to často okna, respektive jejich mytí. Ano, skutečně je to mnohdy zdlouhavá a pracná práce, ale co naplat, párkrát do roka je jejich mytí třeba. Pokud ale nechcete ztrácet s touto prací čas není nic lepšího než svěřit okna do naší péče. 

Pokud se zamyslíme, nad kterou domácí prací strávíme nejvíce času, jsou to často okna, respektive jejich mytí. Ano, skutečně je to mnohdy zdlouhavá a pracná práce, ale co naplat, párkrát do roka je jejich mytí třeba. Pokud ale nechcete ztrácet s touto prací čas není nic lepšího než svěřit okna do naší péče.  Máte jistotu, že okna budou dokonale umytá, šetrně ošetřená a naimpregnovaná, což zabrání dalšímu jejich rychlému znečištění. Pokud ale trváte na to, že si chcete mýt okna sami, snad vám alespoň trošku pomůže náš stručný tip, jak na to. 

Jak na špinavá okna

V ideálním případě by se okna měla umývat alespoň dvakrát ročně. Mnohdy je to ale nadlidský úkol, vždyť komu by se do takovéhle práce chtělo? Asi nejnáročnější z celého procesu mytí oken je výběr správénho prostředku na mytí a následné utírání oken, kdy ani sami nevíme, jestli použít papírové ubrousky, noviny nebo nějaký měkký savý materiál. A co je vlastně tím správným prostředkem? Sprej, saponát nebo nějaká emulze?

Pozor na tuk a hrubé materiály

V první řadě si musíme dát pozor na všechny přípravky, které obsahují jakoukoli formu tuku. Pokud bychom totiž takový přípravek na čištění oken použili přidělali bychom si ještě více práce. Sledovat musíme i to čím okna utíráme. Rozhodně není vhodný nějaký hrubší materiál, u kterého hrozí poškrábání skel oken nebo i jejich rámů.

Okna také musíme řádně opláchnout čistou vodou. V opačném případě hrozí jen rozmazávaní rozpuštěných nečistot a vznikají tak staré známé šmouhy, a to rozhodně s vyčištěnými okny nemá nic společného. 

Stěrka - praktický a rychlý pomocník

Možná to řadu z nás překvapí, ale pro odstranění saponátu, pěny nebo vody po mytí oken je nejlepší gumová stěrka. Jednoduše odvede vodu i s nečistotami pryč a my se vyhneme jen dalšímu rozmazávání nečistot a vzniku šmouh. Naprosto jednoduchá metoda, jejíž výsledek mile překvapí.

A pak se už můžeme těšit na krásný výhled ven!

Kontakt

SlužbyPro, s.r.o.
Dr. Jiří Vychodil

Mobil: +420 724 11 99 46
Email: info@sluzbypro.cz

IČ: 28540085
DIČ: CZ 28540085

Napište nám

Jméno a příjmení
Vyplňte prosím údaj.

Email(*)
Vyplňte prosím email.

Telefon(*)
Vyplňte prosím údaj.

Zpráva(*)
Vyplňte prosím údaj.

Ověřovací kód(*)
Ověřovací kód
Chybné zadání