SlužbyPro Logo
Čištění kožených sedaček a čalounění

Jedním z nejoblíbenějších materiálů je kůže. Vedle kožené obuvi nebo oděvů a doplňků si tak řada z nás pořizuje do svých domovů i kožené sedačky a čalouněné sedací soupravy.

Co ale dělat v okamžiku, kdy krásná kožená sedačka ztrácí svoji původní barvu a začínají na ní být vidět stopy nečistot? Čistit koženou sedačku "na vlastní pěst" je více než rizikové a riskovat trvalé poškození drahé výbavy bytu nechce asi nikdo z nás. 

A právě takovou službu vám dokážeme rychle a profesionálně zajistit. Víme přesně, co kožené sedačky vyžadují, jak k nim přistupovat, abychom je vyčistili, vrátili jim původní barvu a nijak nenarušili jejich povrch a kvalitu.

Vyzkoušejte službu čištění kožených sedaček a uchovejte si tento jedinečný materiál co nejdéle.

Vaše výhody

 • prodloužení životnosti luxusního materiálu
 • obnova přirozených vlastností a původní barvy kůže
 • šetrný přístup k materiálu
 • důkladné hloubkové čištění
 • odstranění všech skvrn a dalších nečistot
 • profesionální přístup a pečlivost

Technika čištění kožených sedaček a čalounění

Britský vakuový systém díky kombinaci patentované metody „vaxing“  a jemných rotačních kartáčů určených speciálně na kůži a koženku bezkonkurenčně odstraní usedlý prach, mastnotu, zašlou špínu, z povrchu kůže či koženky. Po jeho použití je vše suché, čisté a hygienicky ošetřený a připraven k impregnaci.

Čištění hladké kůže a koženky:

 • nejprve rychle na sucho vysajeme prach a povrchovou špínu
 • poté je použit bezpečný čistící prostředek ( speciální pěna) na čištění kůže zn. POLIBOY
 • speciální hlavicí VAX s jemnými rotačními kartáči uvolníme nečistoty na povrchu kůže
 • povrch materiálu následně zbavíme uvolněných nečistot a vytřeme do sucha
 • povrch necháme doschnout a připravíme ho k aplikaci impregnačního roztoku

Čištění broušené / eko kůže a koženky:

 • nejprve rychle na sucho vysajeme prach a povrchovou špínu
 • poté je použit bezpečný čistící prostředek (speciální pěna) na čištění kůže zn. POLIBOY
 • vakuové extrakční hloubkové čištění a propírání broušené kůže tryskovou hlavicí VAX
 • odstranění skvrn a fleků či hlubších nečistot
 • odstranění pachů a provonění vlákna kůže
 • povrch necháme doschnout a připravíme ho k aplikaci impregnačního roztoku

Čistící pěna zn. POLIBOY má atest na stálost barev a nemůžete tedy dojít ke změně barvy kůže. Tento čistící postup je vhodný k dokonalé péči pro kožená čalounění v domácnostech, autech a na lodích. Speciální čistící přípravek (pěna zn. POLIBOY) je vhodná pro všechny typy kůže a koženky. Kromě běžného znečištění kožených sedacích souprav jsme schopni odstranit i skvrny od psacích potřeb (plnicích per, propisek), vyjma lihových fixů.

Odstranění propisky / pera / čmáranců - odstraňování probíhá vysoce účinným atestovaným odstraňovačem Magic Ink Roller Plus™určeným pro hladkou kůži a koženku firmy LCK Möbelpflege. Odstraňovač působí na nedávno (cca 5-10dní) způsobené popisky či čmárance perem, tuží, fixou nebo propiskou. Odstraňovač není určen pro kožené materiály z nokubu, veluru a anilínu.

Impregnace kůže a koženky - impregnační roztok aplikujeme pouze vyčištěný povrch hladké, broušené kůže či koženky. Aplikace probíhá pomocí rozprašovače v rozsahu cca 30 cm po celé ploše impregnační roztok  Poliboy (Intesive leather care) s příměsí ochranného protektor pomáhá udržet stálost barvy a pružnost kůže a při pravidelném používání zabraňuje jejímu stárnutí (lámání, praskání, šupinatění) a vtváří ochranný film na povrchu materiálu. Impregnaci doporučujeme provést okamžitě po zakoupení nového nábytku s následnou minimální frekvencí 1x za 4 měsíce

Jak to děláme?

Čištění kožených sedaček je pro naši firmu oblíbenou doplňkovou službou. Nebudeme Vás zatěžovat povídáním o tom, jaké máme hospodyně a zaměstnance. Hlavní náplní této sekce je seznámit a detailně informovat našeho zákazníka o tom, jak bude skutečně probíhat celkový průběh jednání a čištění koberců od A-Z včetně doplňkových služeb. Tím hlavním důvodem je fakt, že každý zaměstnanec a pracovník naší firmy je plně proškolený dle našeho interního manuálu, neb podstata kvalitních a profi úklidových služeb naší firmy spočívá v metodách, přístupu, přípravcích a technickém zázemí firmy.

Jsme si vědomi, že pokud se Vám povede nalézt skutečně seriózní úklidovou firmu, je jisté, že vše je samozřejmě o lidech - pracovnících, kteří k Vám přijdou a tím i potažmo o úklidové firmě jako takové, mají obě strany oboustranně vyhráno. Se Službami pro Vaše pohodlí  máte o komplexní hloubkové vyčištění sedačky postaráno. Díky zkušeným pracovníkům, profesionálním pomůckám a úklidové technice máte sedačeku opravdu důkladně vyčištěnu a naimpregnovánu. 

Na čištění kožených sedaček je vedoucí pracovník povinen dorazit ve smluveném čase. V případě zpoždění je povinen minimálně 20 minut předem klienta informovat o zpoždění. Každý pracovník úklidu či čištění je povinen sdělit klientovi / zákazníkovi své jméno a řádně se představit. Při požádání klientem je povinen přeložit občanský průkaz.

Můžete se spolehnout, že všichni naši zaměstnanci, kteří k Vám přijdou na čištění a úklid sedaček jsou prověření, bezúhonní a spolehliví lidé. Zajišťujeme úklid domácnosti několika celebritám i předním politikům a jestliže oni nám umožní vstup do svého soukromí, nemusíte se obávat ani Vy. Veškeré důvěrnosti (osobního i obchodního charakteru), se kterými se pracovník setká, zůstávají pouze mezi ním a Vámi. Tyto skutečnosti neprobíráme ani v rámci firmy.

Naše firma je plně pojištěna u České pojišťovny do výše krytí 5 miliónů korun případné způsobené škody. Každý pracovník je povinen vedení naší firmy nahlásit případnou způsobenou škodu a následně budeme s Vámi za stranu vedení firmy řešit kompenzaci či pojistnou událost.

Dostupnost služby

 • Služby čištění sedaček a čalounění zajišťujeme v následujících regionech: Praha a okolí, Brno, Plzeň, Mělník, Česká lípa, Mladá Boleslav, Liberec, Ústí nad Labem, Děčín, Kladno, Benešov, Beroun
 • Služby jsme připraveni zajistit do 48 hodin od Vaší objednávky.

Kontakt

SlužbyPro, s.r.o.
Dr. Jiří Vychodil

Mobil: +420 724 11 99 46
Email: info@sluzbypro.cz

IČ: 28540085
DIČ: CZ 28540085

Napište nám

Jméno a příjmení
Vyplňte prosím údaj.

Email(*)
Vyplňte prosím email.

Telefon(*)
Vyplňte prosím údaj.

Zpráva(*)
Vyplňte prosím údaj.

Ověřovací kód(*)
Ověřovací kód
Chybné zadání