SlužbyPro Logo
Čištění matrací

Stejně tak, jak dlouho a důkladně vybíráme naše matrace, aby se nám na nich co nejlépe spalo, měli bychom myslet i na jejich čistotu. Ani se to mnohdy nezdá, ale v matracích se brzy začnou usazovat nečistoty, mastnota a množit roztoči.

Mysleme proto na své zdraví včas! Pravidelné čištění matrací by mělo patřit mezi naše hygienické návyky a zajištění bezpečného domova sobě i našim blízkým.

Službu čištění matrací vám rádi a rychle zajistíme. Pryč mohou jít obavy z toho, kde po čištění matrace budete spát. Po našem čištění matrací můžete už za 1 - 2 hodiny ulehnout do suché postele. V rámci čištění vám z matrace odstraníme vlasy a chlupy, aplikujeme antibakteriální pěnu, které aromatizuje i desinfikuje nebo odstraníme skvrny, fleky a hlubší nečistoty. O tom se vám možná ani nezdálo. Přejeme samé krásné sny v dokonale čistých a pro zdraví nezávadných matracích.

Vaše výhody

 • důkladné hloubkové čištění
 • odstranění i špatně odstranitelných nečistot 
 • zbavení matrací matnosty, roztočů a bakterií
 • zvýšení hygieničnosti a zdravotní bezpečnosti
 • šetrný přístup k materiálům
 • 100% profesionalita a pečlivost

Odprašnění a klepání matrací metodou HYLA | VAX

Hloubkové odprašnění matrací, vysátí a zbavení se roztočů, alergenů, sporů a plísní i prachových  částic, jenž jsou zaprány do vody metodou HYLA a VAX probíhá proudem vzduchu, jenž je promýván velkým množstvím vody a zvedá se formou gejzíru k separátoru.

Separace (oddělování) prachu ze vzduchu funguje tím, že vzduch je nasáván speciálním způsobem skrz vodní lázeň, kde se částice prachu namočí a nárazem na mřížku se oddělí od vzduchu, který poté čistý opouští HYLU či VAX. Následně jsou odděleny alergeny, spory plísní, choroboplodné zárodky i prachové částice, jenž jsou zaprány do vody, která se následně vylije. Do místnosti tak při použití HYLY nebo VAXU vracíme čistý vzduch s optimální vlhkostí. Následně je matrace připravena na hloubkové vakuové vodní čištění metodou “vaxing”.

VAX & technika čištění

Britský vakuový hloubkově extrakční systém díky patentované metodě „vaxing“ bezkonkurenčně odstraní usedlý prach, mastnotu, zašlou špínu, bacily, spory plísní a roztoče z čalounění, matrací. Vysavač VAX hloubkově vysaje, vyklepe, umyje, vyčistí a vysuší veškeré textilie. Po jeho použití je vše suché, čisté a hygienické.

Patentované hloubkové propírání a sušení ve vaxingové (vakuové) hlavici, dokonale odstraní veškeré nečistoty pomocí turbulentního proudění čistícího roztoku mezi rozvibrovanými textilními vlákny s následným 93% vysušením. Vaxingový proces probíhá automaticky bez vašeho zásahu a za cca 60 minut se můžete sedět na nadýchané, voňavé, zcela čisté a suché sedačce či křesle nebo židli.Navíc nehrozí sražení vlákna.

Čištění matrací obsahuje:

 • vysátí prachu speciální kartáčem „klepací hlavicí“
 • kartáčování včetně odstranění chlupů či vlasů
 • aplikace antibakteriální pěny – aromatizace a desinfekce
 • vakuové extrakční čištění a šamponování matrace
 • odstranění skvrn a fleků či hlubších nečistot
 • suché do 1-2 hod od vyčištění
Celý proces probíhá za použItí antibakteriální přípravků VAX.
 

Přípravky na čištění dle materiálu povrchu matrace

Vlněné matrace: čistíme roztokem VAX Woolcare nebo PUREX Woolcare zaručující stálobarevnost a antibakteriální účinek.

Hedvábné matrace: čistíme na sucho jemnou mýdlovou pěnou udržující přirozenou mastnotu vlákna a stálobarevnost vlákna.

Umělé, PVC matrace: čistíme roztokem VAX Carpet cleaner nebo PUREX zaručující stálobarevnost a antibakteriální účinek.

Přírodní matrace: čistíme roztokem Vax Woolcare nebo PUREX Woolcare zaručující stálobarevnost a antibakteriální účinek.

EKO a ostatní materiály matrace: čistíme vždy typem nejvhodnějšího roztoku vybraného dle hlavního podílu vlákna či složení koberce

Přípravky obsahují antialergenní složky a jsou vhodné i pro astmatiky.

Pro vybrané materiály je možno na přání zákazníka použít na čištění ekologicky šetrný přípravek ECOVER Carpet cleaner. Přípravek není vhodný pro alergiky.

Přípravky na silné pachy a skvrny

Odstranění zvířecích pachů: čistíme roztokem VAX Pets cleaner eliminující pachy moči, srsti, potu aj. zaručující stálobarevnost a antibakteriální účinek.

Odstranění tabákových pachů: čistíme roztokem VAX Antitobacco cleaner eliminující pachy tabáku či kouře zaručující provonění vlákna materiálu.

Odstranění zvířecích skvrn: čistíme speciální antibakteriální pěnou VAX Stain remover se silným desinfekčním hloubkovým účinkem zaručující stálobarevnost.

Odstranění silných skvrn: čistíme speciální roztokem Autoglym Interiér Shampoo se silným čistícím hloubkovým účinkem zaručující stálobarevnost.

Jak to děláme?

Čištění matrací je pro naši firmu oblíbenou doplňkovou službou. Nebudeme Vás zatěžovat povídáním o tom, jaké máme hospodyně a zaměstnance. Hlavní náplní této sekce je seznámit a detailně informovat našeho zákazníka o tom, jak bude skutečně probíhat celkový průběh jednání a čištění koberců od A-Z včetně doplňkových služeb. Tím hlavním důvodem je fakt, že každý zaměstnanec a pracovník naší firmy je plně proškolený dle našeho interního manuálu, neb podstata kvalitních a profi úklidových služeb naší firmy spočívá v metodách, přístupu, přípravcích a technickém zázemí firmy.

Jsme si vědomi, že pokud se Vám povede nalézt skutečně seriózní úklidovou firmu, je jisté, že vše je samozřejmě o lidech - pracovnících, kteří k Vám přijdou a tím i potažmo o úklidové firmě jako takové, mají obě strany oboustranně vyhráno. Se Službami pro Vaše pohodlí  máte o komplexní hloubkové vyčištění sedačky postaráno. Díky zkušeným pracovníkům, profesionálním pomůckám a úklidové technice máte sedačeku opravdu důkladně vyčištěnu a naimpregnovánu. 

Na čištění matrací je vedoucí pracovník povinen dorazit ve smluveném čase. V případě zpoždění je povinen minimálně 20 minut předem klienta informovat o zpoždění. Každý pracovník úklidu či čištění je povinen sdělit klientovi / zákazníkovi své jméno a řádně se představit. Při požádání klientem je povinen přeložit občanský průkaz.

Můžete se spolehnout, že všichni naši zaměstnanci, kteří k Vám přijdou na čištění a úklid sedaček jsou prověření, bezúhonní a spolehliví lidé. Zajišťujeme úklid domácnosti několika celebritám i předním politikům a jestliže oni nám umožní vstup do svého soukromí, nemusíte se obávat ani Vy. Veškeré důvěrnosti (osobního i obchodního charakteru), se kterými se pracovník setká, zůstávají pouze mezi ním a Vámi. Tyto skutečnosti neprobíráme ani v rámci firmy.

Naše firma je plně pojištěna u České pojišťovny do výše krytí 5 miliónů korun případné způsobené škody. Každý pracovník je povinen vedení naší firmy nahlásit případnou způsobenou škodu a následně budeme s Vámi za stranu vedení firmy řešit kompenzaci či pojistnou událost.

Dostupnost služby

 • Služby čištění sedaček a čalounění zajišťujeme v následujících regionech: Praha a okolí, Brno, Plzeň, Mělník, Česká lípa, Mladá Boleslav, Liberec, Ústí nad Labem, Děčín, Kladno, Benešov, Beroun
 • Služby jsme připraveni zajistit do 48 hodin od Vaší objednávky.

Kontakt

SlužbyPro, s.r.o.
Dr. Jiří Vychodil

Mobil: +420 724 11 99 46
Email: info@sluzbypro.cz

IČ: 28540085
DIČ: CZ 28540085

Napište nám

Jméno a příjmení
Vyplňte prosím údaj.

Email(*)
Vyplňte prosím email.

Telefon(*)
Vyplňte prosím údaj.

Zpráva(*)
Vyplňte prosím údaj.

Ověřovací kód(*)
Ověřovací kód
Chybné zadání