SlužbyPro Logo
Suché čištění sedaček

Říkáte si, že byste už nutně potřebovali vyčistit vaše sedačky, ale nevíte, jak to udělat, když sedačku potřebujete denně používat? Zbavte se s námi předsudků, že sedačky po čištění musí řadu hodin schnout.

Zbavte se s námi předsudků, že sedačky po čištění musí řadu hodin schnout a schnout. V dnešní době jsme schopni vám zajistit suché čištění sedaček. A suché právě z důvodu, aby byly sedačky po čištění v nejkratší možné době připraveny k užívání. Suché čištění sedaček je dokonce ekologicky šetrné a zároveň jsou při něm vaše sedačky čištěny hloubkově. Právě tento typ čištění sedaček - čištění suchou pěnou, patří mezi nejmodernější a nejoblíbenější způsoby čištění poslední doby.

Obávat se nemusíte ani toho, jestli je suché čištění pro Vaši sedačku vhodné. Naši odborníci přesně vědí jak danou sedací soupravu čistit. Navíc suché čištění je vhodné téměř pro všechny materiály sedaček. Přesvědčte se sami! Spojte se s námi a nebudete litovat.

Vaše výhody

 • rychlé a pečlivé provedení práce
 • možnost začít sedačky používat ihned po čištění
 • ekologicky šetrný způsob čištění
 • důkladné hloubkové čištění
 • odstranění nečistot a roztočů
 • garance Vaší spokojenosti

Suché pěnové čištění sedaček

Je ekologicky šetrné řešení hloubkového čištění všech typů povrchů sedacích souprav a křesel včetně časové efektivity z hlediska okamžitého používání sedací soupravy ihned po čištění. Námi používaná metoda Dry-foam™ v kombinaci s vakuovým hloubkovým čištěním metodou Vaxing™ je špičkou ve svém oboru a to především z hlediska efektivity a účinnosti čištění různých typů materiálů sedacích souprav a křesel bez čistící chemie a vody. Stačí nám jen přírodní čistící pěna a případně atestovaný profesionální odstraňovač skvrn a fleků CC-Fleck&Weg™ používaný v kombinaci se suchým čištěním.

Naším cílem je zajistit co nejefektivnější vyčištění sedacích souprav, křesel a židlí suchou cestou Dry-foam™ v kombinaci s vakuovým hloubkovým čištěním metodou Vaxing™, pracující výhradně s přírodními čistícími složkami. Čištění sedaček suchou cestou jsme připraveni zajistit do 48 hodin od Vaší objednávky dle Vašich potřeb a přání.

Suché čištění sedaček provádíme pro tyto typy textilních materiálů:

 • Umělé vlákno
 • Mikroplyš
 • Velur
 • Nobuk
 • Alcantara
 • Teflon
 • Vlna a Bavlna
 •  Juta a Kokos
 • Samet
 • Historické materiály
 • Hedvábí

Technika suchého pěnového čištění Dry-foam™

Tato metoda suchého čištění sedaček je založena pěnovém a vakuovém čištění čištění povrchu materiálu. Suché čištění sedaček a křesel či židlí metodou Dry-foam™ a Vaxing™ pomocí suché přírodní pěny a strojního vakuového čištění je v současné době tou nejpokročilejší metodou čištění sedaček přírodní cestou. Podíváme-li se na všechny metody čištění sedaček, tj. ruční či mokré extrakční čištění, šamponování, speciálním padem nebo čištění suchou pěnou, vyniká mezi nimi právě ta posledně jmenovaná – suché čištění ekologicky šetrnou pěnou Dry-foam™. Tato metoda není zatím tak běžně rozšířena a o všech výhodách spojených se suchým čištěním  sedaček toho zákazníci zatím příliš neví.

Separace (oddělování) prachu ze vzduchu funguje tím, že vzduch je nasáván speciálním způsobem skrz vodní lázeň, kde se částice prachu namočí a nárazem na mřížku se oddělí od vzduchu, který poté čistý opouští HYLU či VAX. Následně jsou odděleny alergeny, spory plísní, choroboplodné zárodky i prachové částice, jenž jsou zaprány do vody, která se následně vylije. Do místnosti tak při použití HYLY nebo VAXU vracíme čistý vzduch s optimální vlhkostí. Následně je sedačka připravena na hloubkové vakuové  čištění suchou pěnou a metodou "vaxing".

Hlavní přednosti suchého pěnového čištění metodou Dry–Foam™, Vaxing™:

Separace (oddělování) prachu ze vzduchu funguje tím, že vzduch je nasáván speciálním způsobem skrz vodní lázeň, kde se částice prachu namočí a nárazem na mřížku se oddělí od vzduchu, který poté čistý opouští HYLU či VAX. Následně jsou odděleny alergeny, spory plísní, choroboplodné zárodky i prachové částice, jenž jsou zaprány do vody, která se následně vylije. Do místnosti tak při použití HYLY nebo VAXU vracíme čistý vzduch s optimální vlhkostí. Následně je sedačka připravena na hloubkové vakuové  čištění suchou pěnou a metodou "vaxing".

Suché čištění sedaček je založeno na metodě suchého pěnového čištění Dry - Foam™ v kombinaci s vakuovým čištěním Vaxing™. Základem pěnového suchého čištění  je suchá pěna, jenž je vyráběna až z 95-ti % přírodních materiálů a tudíž neobsahuje fosfáty, je PH-neutrální a vyroben na bázi přírodních nosičů. Hlavní přednosti tohoto přírodního ekologicky šetrného a bezpečného čištění sedaček jsou tyto:

Hlavní přednosti suchého pěnového čištění metodou Dry–Foam™, Vaxing™

 • Suchá pěna během čištění absorbuje organické i anorganické nečistoty.
 • Fleky či skvrny jsou také a ošetřena přípravkem CC-Fleck&Weg™.
 • Ihned po absobci je odsána a sezbírána vakuovým strojem.
 • Sedačka je ihned po sezbírání pěny vysávána vakuovou hlavicí.
 • Sedačka příjemně voní a nehrozí výstyt plísní a vlhkosti.
 • Úspěšnost a výsledek čištění a práce lze zkontrolovat okamžitě po čištění.
 • Dlouhodobější trvanlivost vyčištěného stavu sedačky vs. extrakční čištění.
 • Sedačka je po velmi krátké době ihned použitelná k běžnému provozu.
 • Nedochází k žádnému chemickému odpařování čistícího přípravku.
 • Přírodní pěna redukuje plísně, roztoče, zvířecí a prachové alergeny.
 • Suchá pěna je PH neutrální a nedochází k poškození vlákna.
 • Suchá pěna nepoškozuje výrobní protišpinivou úpravu vlákna.
 • Obsahuje aktivní čistící substance a speciální Anti-Soiling komponenty, které zabraňují zvýšenému opětovnému znečištění ošetřené plochy.
 • Neobsahuje bělidla ani optické zjasňovače, nezpůsobí žádné změny barev.
 • Sedačku je možné ihned naimpregnovat a konzervovat.

Jak probíhá správný technologický postup při suchém čištění sedaček?

 • Sedačku vysajeme vysavačem a odstraníme veškeré povrchové nečistoty.
 • Skvrny, silně znečištěná míst  a se před sprejují produktem CC-Fleck&Weg™, který zesiluje čisticí účinek, pohlcuje pachy a rozpouští skvrny.
 • Na plochu rovnoměrně naneseme suchou pěnu a důkladně jí zapracujeme do několika směrů.
 • Zapracovanou pěnu necháme cca 10 minut působit a následně jí vakuovým strojem a metodou Vaxing™ sezbíráme od extraktoru.
 • Následně je možné sedačeku ihned naimpregnovat či nakozervovat nebo provést atibakteriální aromatizaci.

Bezpečné čištění sedaček

Suché čištění sedaček metodou Dry-Foam™ v kombinaci s vakuovým čištěním Vaxing™ je v současné době nákladnější variantou čištění sedaček. Metoda suchého čištění je sice dražší vs. metoda extrakčního “mokrého” čištění avšak tato nejnovější metoda čištění sedaček suchou cestou se nedá srovnávat s ostatními způsoby čištění sedaček tzv. mokrou či extrakční cestou. Pokusíme se li ji přirovnat k správně technologicky provedené mokré metodě extrakční čištění se suchým čištěním metodou Dry-Foam™, především zjistíme, že metoda tzv. extrakčního “mokrého čištění” je na rozdíl od suchého je pro prováděcí personál mnohem časově a fyzicky náročnější a namáhavá.

Technologicky správné a důkladně hloubkové vyčištění sedačky mokrou či extrakční cestou vyžaduje značnou fyzickou sílu a při větších plochách či hlubším znečištění především i vytrvalost. Toto není samozřejmě vždy dodrženo a mohou se tak na vyčištěném povrchu po vyschnutí objevit různé přechody barev a chemického roztoku. Suché čištění sedaček metodou Dry-Foam™ vyžaduje jediné a to především precizní rozprostření a vetření suché pěny v rámci celé čištěné plochy sedačky a pak již celý proces čištění probíhá samočinně. Následně je pěna strojově sesbírána do vakuového extraktoru metodou Vaxing™.

Jak to děláme?

Suché čištění sedaček je pro naši firmu oblíbenou doplňkovou službou. Nebudeme Vás zatěžovat povídáním o tom, jaké máme hospodyně a zaměstnance. Hlavní náplní této sekce je seznámit a detailně informovat našeho zákazníka o tom, jak bude skutečně probíhat celkový průběh jednání a čištění koberců od A-Z včetně doplňkových služeb. Tím hlavním důvodem je fakt, že každý zaměstnanec a pracovník naší firmy je plně proškolený dle našeho interního manuálu, neb podstata kvalitních a profi úklidových služeb naší firmy spočívá v metodách, přístupu, přípravcích a technickém zázemí firmy.

Jsme si vědomi, že pokud se Vám povede nalézt skutečně seriózní úklidovou firmu, je jisté, že vše je samozřejmě o lidech - pracovnících, kteří k Vám přijdou a tím i potažmo o úklidové firmě jako takové, mají obě strany oboustranně vyhráno. S naší agenturou MAIDS CZ  máte o komplexní hloubkové vyčištění sedačky postaráno. Díky zkušeným pracovníkům, profesionálním pomůckám a úklidové technice máte sedačeku opravdu důkladně vyčištěnu a naimpregnovánu. 

Na suché čištění sedaček je vedoucí pracovník povinen dorazit ve smluveném čase. V případě zpoždění je povinen minimálně 20 minut předem klienta informovat o zpoždění. Každý pracovník úklidu či čištění je povinen sdělit klientovi / zákazníkovi své jméno a řádně se představit. Při požádání klientem je povinen přeložit občanský průkaz.

Můžete se spolehnout, že všichni naši zaměstnanci, kteří k Vám přijdou na čištění a úklid sedaček jsou prověření, bezúhonní a spolehliví lidé. Zajišťujeme úklid domácnosti několika celebritám i předním politikům a jestliže oni nám umožní vstup do svého soukromí, nemusíte se obávat ani Vy. Veškeré důvěrnosti (osobního i obchodního charakteru), se kterými se pracovník setká, zůstávají pouze mezi ním a Vámi. Tyto skutečnosti neprobíráme ani v rámci firmy.

Naše firma je plně pojištěna u České pojišťovny do výše krytí 5 miliónů korun případné způsobené škody. Každý pracovník je povinen vedení naší firmy nahlásit případnou způsobenou škodu a následně budeme s Vámi za stranu vedení firmy řešit kompenzaci či pojistnou událost.

Dostupnost služby

 • Služby čištění sedaček a čalounění zajišťujeme v následujících regionech: Praha a okolí, Brno, Plzeň, Mělník, Česká lípa, Mladá Boleslav, Liberec, Ústí nad Labem, Děčín, Kladno, Benešov, Beroun
 • Služby jsme připraveni zajistit do 48 hodin od Vaší objednávky.

Ceník čištění čalounění

Položka Cena
Mokré extrakční čištění 130 Kč / sedací místo
Parní hloubkové čištění 269 Kč / sedací místo 
Suché pěnové vakuové čištění 150 Kč / sedací místo 
Impregnace, nano impregnace od 100 / sedací místo 
Aromatizace & bakteriální ochrana od 85 Kč / sedací místo

Minimální cena realizace zakázky činní 1 500 Kč bez DPH a nákladů na dopravu. K ceně účtujeme soukromým klientům sazbu 15% DPH  a firmám 21% DPH.

Kontakt

SlužbyPro, s.r.o.
Dr. Jiří Vychodil

Mobil: +420 724 11 99 46
Email: info@sluzbypro.cz

IČ: 28540085
DIČ: CZ 28540085

Napište nám

Jméno a příjmení
Vyplňte prosím údaj.

Email(*)
Vyplňte prosím email.

Telefon(*)
Vyplňte prosím údaj.

Zpráva(*)
Vyplňte prosím údaj.

Ověřovací kód(*)
Ověřovací kód
Chybné zadání