SlužbyPro Logo
Technika čištění čalounění

Obávat se o svůj majetek nebo jeho poškození je naprosto přirozené. Pokud stále ještě patříte mezi ty, kteří si neradi na čištění a uklízení někoho zvou, právě z důvodu obavy z poškození, pojďte s námi nahlédnout do technik čištění čalounění. Vašim sedačkám žádné nebezpeční s námi nehrozí.

Při čištění používáme patentovaný britský vakuový systém VAX, který dokonale odstraní usazený prach, nečistoty, plísně i roztoče. Vysavač VAX  hloubkově vysaje, umyje, vyčistí a vysuší textil a zanechá ho suchý a hygienický.

Přesvědčte se sami, že používáme jen ty nejkvalitnější prostředky, které se na dané materiály skvěle hodí. Namátkou jmenujme VAX Woolcare, Purex Woolcare na vlněné a přírodní povrchy, Vax carpet cleaner na umělé sedačky, Vax Pets cleaner na odstranění pachů po domácích mazlíčcích. Není třeba váhat, o vaše sedačky i jiné povrchy budeme při naší práci dokonale pečovat!

Vaše výhody

 • jemný a šetrný přístup k materiálům
 • čištění až do nejhlubších vsrtev
 • odstranění i hlubších nečistot nebo roztočů
 • zajištění bezpečnosti a hygyeničnosti
 • garance spokojenosti
 • 100% bezpečnost čištění 

Odprašnění a klepání sedaček metodou HYLA | VAX

Hloubkové odprašnění sedaček, vysátí a zbavení se roztočů, alergenů, sporů a plísní i prachových  částic, jenž jsou zaprány do vody metodou HYLA a VAX probíhá proudem vzduchu, jenž je promýván velkým množstvím vody a zvedá se formou gejzíru k separátoru.

Separace (oddělování) prachu ze vzduchu funguje tím, že vzduch je nasáván speciálním způsobem skrz vodní lázeň, kde se částice prachu namočí a nárazem na mřížku se oddělí od vzduchu, který poté čistý opouští HYLU či VAX. Následně jsou odděleny alergeny, spory plísní, choroboplodné zárodky i prachové částice, jenž jsou zaprány do vody, která se následně vylije. Do místnosti tak při použití HYLY nebo VAXU vracíme čistý vzduch s optimální vlhkostí. Následně je sedačka připravena na hloubkové vakuové vodní čištění metodou “vaxing”.

VAX & technika čištění

Britský vakuový systém díky patentované metodě „vaxing“ bezkonkurenčně odstraní usedlý prach, mastnotu, zašlou špínu, bacily, spory plísní a roztoče z čalounění, matrací. Vysavač VAX hloubkově vysaje, vyklepe, umyje, vyčistí a vysuší veškeré textilie. Po jeho použití je vše suché, čisté a hygienické.

Patentované hloubkové propírání a sušení ve vaxingové (vakuové) hlavici, dokonale odstraní veškeré nečistoty pomocí turbulentního proudění čistícího roztoku mezi rozvibrovanými kobercovými vlákny s následným 93% vysušením. Vaxingový proces probíhá automaticky bez vašeho zásahu a za cca 45 minut se můžete projít po nadýchaném, voňavém, zcela čistém a suchém koberci. Navíc nehrozí sražení vlákna a odpadá nutnost přenášení nábytku.

Čištění sedaček, křesel, židlí obsahuje.:

 • vysátí prachu speciální kartáčem „klepací hlavicí“
 • kartáčování včetně odstranění chlupů či vlasů
 • vakuové extrakční čištění a šamponování textilií
 • odstranění skvrn a fleků či hlubších nečistot
 • odstranění pachů a provonění textilií
 • suché do 1-2 hod od vyčištění

Přípravky na čištění dle materiálu povrchu sedačky / židle:

Vlněné sedačky: čistíme roztokem VAX Woolcare nebo PUREX Woolcare zaručující stálobarevnost a antibakteriální učinek.

Hedvábné sedačky: čistíme na sucho jemnou mýdlovou pěnou udržující přirozenou mastnotu vlákna a stálobarevnost vlákna.

Umělé, PVC sedačky: čistíme roztokem VAX Carpet cleaner nebo PUREX zaručující stálobarevnost a antibakteriální učinek.

Přírodní sedačky: čistíme roztokem Vax Woolcare nebo PUREX Woolcare zaručující stálobarevnost a antibakteriální učinek.

EKO a ostatní materiály: čistíme vždy typem nejvhodnějšího roztoku  vybraného dle hlavního podílu vlákna či složení koberce.

 • Přípravky obsahují antialergenní složky a jsou vhodné i pro astmatiky.
 • Pro vybrané materiály je možno na přání zákazníka použít na čištění ekologicky šetrný přípravek ECOVER Carpet cleaner. Přípravek není vhodný pro alergiky.
 

Přípravky na silné pachy a skvrny

Odstranění zvířecích pachů: čistíme roztokem VAX Pets cleaner eliminující pachy moči, srsti, potu aj. zaručující stálobarevnost a antibakteriální účinek.

Odstranění tabákových pachů: čistíme roztokem VAX Antitobacco cleaner eliminující pachy tabáku či kouře zaručující provonění vlákna materiálu.

Odstranění zvířecích skvrn:  čistíme speciální antibakteriální pěnou VAX Stain remover se silným desinfekčním hloubkovým účinkem zaručující stálobarevnost.

Odstranění silných skvrn:  čistíme speciální roztokem Autoglym Interiér Shampoo se silným čistícím hloubkovým účinkem zaručující stálobarevnost.

 • Přípravky obsahují antialergenní složky a jsou vhodné i pro astmatiky. Sedačka je po aplikaci těchto přípravků následně vyčištěna vhodným přípravkem dle typu materiálu.

Jak to děláme?

Čištění čalounění je pro naši firmu oblíbenou doplňkovou službou. Nebudeme Vás zatěžovat povídáním o tom, jaké máme hospodyně a zaměstnance. Hlavní náplní této sekce je seznámit a detailně informovat našeho zákazníka o tom, jak bude skutečně probíhat celkový průběh jednání a čištění koberců od A-Z včetně doplňkových služeb. Tím hlavním důvodem je fakt, že každý zaměstnanec a pracovník naší firmy je plně proškolený dle našeho interního manuálu, neb podstata kvalitních a profi úklidových služeb naší firmy spočívá v metodách, přístupu, přípravcích a technickém zázemí firmy.

Jsme si vědomi, že pokud se Vám povede nalézt skutečně seriózní úklidovou firmu, je jisté, že vše je samozřejmě o lidech - pracovnících, kteří k Vám přijdou a tím i potažmo o úklidové firmě jako takové, mají obě strany oboustranně vyhráno. S naší agenturou MAIDS CZ  máte o komplexní hloubkové vyčištění sedačky postaráno. Díky zkušeným pracovníkům, profesionálním pomůckám a úklidové technice máte sedačeku opravdu důkladně vyčištěnu a naimpregnovánu. 

Na čištění čalounění je vedoucí pracovník povinen dorazit ve smluveném čase. V případě zpoždění je povinen minimálně 20 minut předem klienta informovat o zpoždění. Každý pracovník úklidu či čištění je povinen sdělit klientovi / zákazníkovi své jméno a řádně se představit. Při požádání klientem je povinen přeložit občanský průkaz.

Můžete se spolehnout, že všichni naši zaměstnanci, kteří k Vám přijdou na čištění a úklid sedaček jsou prověření, bezúhonní a spolehliví lidé. Zajišťujeme úklid domácnosti několika celebritám i předním politikům a jestliže oni nám umožní vstup do svého soukromí, nemusíte se obávat ani Vy. Veškeré důvěrnosti (osobního i obchodního charakteru), se kterými se pracovník setká, zůstávají pouze mezi ním a Vámi. Tyto skutečnosti neprobíráme ani v rámci firmy.

Naše firma je plně pojištěna u České pojišťovny do výše krytí 5 miliónů korun případné způsobené škody. Každý pracovník je povinen vedení naší firmy nahlásit případnou způsobenou škodu a následně budeme s Vámi za stranu vedení firmy řešit kompenzaci či pojistnou událost.

Dostupnost služby

 • Služby čištění sedaček a čalounění zajišťujeme v následujících regionech: Praha a okolí, Brno, Plzeň, Mělník, Česká lípa, Mladá Boleslav, Liberec, Ústí nad Labem, Děčín, Kladno, Benešov, Beroun
 • Služby jsme připraveni zajistit do 48 hodin od Vaší objednávky.

Ceník čištění čalounění

Položka Cena
Mokré extrakční čištění 130 Kč / sedací místo
Parní hloubkové čištění 269 Kč / sedací místo 
Suché pěnové vakuové čištění 150 Kč / sedací místo 
Impregnace, nano impregnace od 100 / sedací místo 
Aromatizace & bakteriální ochrana od 85 Kč / sedací místo

Minimální cena realizace zakázky činní 1 500 Kč bez DPH a nákladů na dopravu. K ceně účtujeme soukromým klientům sazbu 15% DPH  a firmám 21% DPH.

Kontakt

SlužbyPro, s.r.o.
Dr. Jiří Vychodil

Mobil: +420 724 11 99 46
Email: info@sluzbypro.cz

IČ: 28540085
DIČ: CZ 28540085

Napište nám

Jméno a příjmení
Vyplňte prosím údaj.

Email(*)
Vyplňte prosím email.

Telefon(*)
Vyplňte prosím údaj.

Zpráva(*)
Vyplňte prosím údaj.

Ověřovací kód(*)
Ověřovací kód
Chybné zadání