SlužbyPro Logo
Čištění hedvábných koberců

Modernímu interiéru jednoznačně patří i atraktivní hedvábné koberce. Proto se den co den rozšiřuje počet jejich majitelů. Pokud jste i vy jedním z nich a řešíte momentálně otázku jejich čištění, neváhejte a spojte se s námi.

Hedvábí patří mezi nejlehčí vlákna vůbec. Na druhé straně se pravé hedvábí vyznačuje enormní pevností při zatížení. Už od dob starých Číňanů je surovinou pro výrobu pravého hedvábí zámotek larvy bource morušového. Charakteristickým znakem je decentní lesk. Odolnost perských koberců je dána obsahem lanolinu ve vláknech, ze kterých jsou utkány. Čím více je ve vláknech lanolinu, tím je vlna kvalitnější a koberec má vyšší hodnotu. První, čeho si po pořízení perského hedvábného koberce všimneme, je postupné ztrácení vlněného chmýří. To je však v pořádku, jde o zcela přirozený proces, který ustane už po několikerém vysátí vysavačem. Koberec takzvaně líná.

V případě mechanického poškození perského hedvábného koberce tzn.: pokud je část koberce vytržena (nejčastěji roh díky domácím mazlíčkům), je nutné oslovit restaurátora, který osnovu koberce dováže a materiál dobarví na odpovídající odstín. Obrátit se na restaurátora doporučujeme také pro přišití třásní. V případě zašpinění koberce nedoporučujeme čistit pouze jedno místo, ale celý koberec, kvůli zachování jeho kompaktního vzhledu. Neriskujte zbytečně poničení svého koberce a využijte našich služeb pro vaše pohodlí. Nebudete litovat.

Koberce čistíme s ohledem na jejich materiály, šetrně, ale důkladně. Námi používané metody profesionálního čištění a odstraňování nečistot a skvrn jsou prováděny na základě odborných školení  a získaných certifikátů, prostřednictvím vysoce kvalitních a účinných strojů včetně profesionálních renomovaných čistících a impregnačních přípravků.

Kombinací těchto technik čištění důkladně propereme a vyčistíme kobercová vlákna, navrátíme jim původní vzhled, barvu a elastičnost. Prioritou pro nás je samozřejmě odstranění usedlého prachu, mastnot, zašlé špíny, bacilů, plísní a roztočů.

Díky našim technologiím dokážeme oživit i kobercové vlákno a Vy se opět můžete těšit na svůj zcela nový koberec. Už za 45 minut se můžete projít po nadýchaném, voňavém, zcela čistém a suchém koberci!

Vaše výhody

 • maximální šetrnost a opatrnost vůči luxusnímu materiálu
 • volba správné metody čištění pro zachování kvality materiálu
 • obnova původní barvy a oživení barev
 • rychlé a kvalitní čištění
 • odstranění všech nečistot a roztočů
 • práce odvedena specialisty s letitou praxí

Odprašnění a klepání koberců metodou HYLA

 1. Hloubkové odprašnění koberců, vysátí a zbavení se roztočů, alergenů, sporů a plísní i prachových částic, jenž jsou zaprány do vody metodou HYLA a VAX probíhá proudem vzduchu, jenž je promýván velkým množstvím vody a zvedá se formou gejzíru k separátoru.

Separace (oddělování) prachu ze vzduchu funguje tím, že vzduch je nasáván speciálním způsobem skrz vodní lázeň, kde se částice prachu namočí a nárazem na mřížku se oddělí od vzduchu, který poté čistý opouští HYLU či VAX. Následně jsou odděleny alergeny, spory plísní, choroboplodné zárodky i prachové částice, jenž jsou zaprány do vody, která se následně vylije. Do místnosti tak při použití HYLY nebo VAXU vracíme čistý vzduch s optimální vlhkostí. Následně je koberec připraven na hloubkové vakuové čištění metodou "vaxing".

Technika čištění hedvábných koberců

 • vysátí prachu (vždy po směru vlákna na střední výkon)
 • nasení suché pěny na povrch koberce s následným odsátím
 • vakuové extrakční odsátí suché pěny po směru vlákna
 • učesání koberce

V případě čištění hedvábných koberců je nutné vzít na vědomí, že čištění hedvábných perských koberců, se provádí pouze suchou cestou, jelikož koberce totiž nesmíme namočit, jinak by povrch natrvalo ztvrdnul. Koberec budeme čistit šetrnou ruční metodou. Na povrch koberce naneseme ručně připravenou téměř suchou pěnu z jádrového mýdla. Pěna se nanese suchou houbičkou po směru vlákna. Nakonec koberec vysajeme vakuovou hlavicí do zásobníku vysavače „jen“ vzduchem – žádné kartáče ani voda! Nikdy k čištění nepoužíváme chemické přípravky a ani vodu, které zničí chemickým čištěním vlákno, tím že se odmastí a koberec se pak do několika měsíců až půl roku „rozpadne.“ Jde o ručně vázaná vlákna a ta bez lanolinu prostě povolí.

Jak to děláme?

Čištění hedvábných koberců je pro naši firmu dlouholetou praxí. Nebudeme Vás zatěžovat povídáním o tom, jaké máme hospodyně a zaměstnance. Hlavní náplní této sekce je seznámit a detailně informovat našeho zákazníka o tom, jak bude skutečně probíhat celkový průběh jednání a čištění koberců od A-Z včetně doplňkových služeb. Tím hlavním důvodem je fakt, že každý zaměstnanec a pracovník naší firmy je plně proškolený dle našeho interního manuálu, neb podstata kvalitních a profi úklidových služeb naší firmy spočívá v metodách, přístupu, přípravcích a technickém zázemí firmy.

Jsme si vědomi, že pokud se Vám povede nalézt skutečně seriózní úklidovou firmu, je jisté, že vše je samozřejmě o lidech - pracovnících, kteří k Vám přijdou a tím i potažmo o úklidové firmě jako takové, mají obě strany oboustranně vyhráno. S naší agenturou MAIDS.CZ  máte o komplexní hloubkové vyčištění koberce  postaráno. Díky zkušeným pracovníkům, profesionálním pomůckám a úklidové technice máte koberce opravdu důkladně vyčištěny a provoněny. 

Na čištění hedvábných koberců je vedoucí pracovník povinen dorazit ve smluveném čase. V případě zpoždění je povinen minimálně 20 minut předem klienta informovat o zpoždění. Každý pracovník úklidu či čištění je povinen sdělit klientovi / zákazníkovi své jméno a řádně se představit. Při požádání klientem je povinen přeložit občanský průkaz.

Můžete se spolehnout, že všichni naši zaměstnanci, kteří k Vám přijdou na čištění a úklid koberců jsou prověření, bezúhonní a spolehliví lidé. Zajišťujeme úklid domácnosti několika celebritám i předním politikům a jestliže oni nám umožní vstup do svého soukromí, nemusíte se obávat ani Vy. Veškeré důvěrnosti (osobního i obchodního charakteru), se kterými se pracovník setká, zůstávají pouze mezi ním a Vámi. Tyto skutečnosti neprobíráme ani v rámci firmy.

Naše firma je plně pojištěna u České pojišťovny do výše krytí 5 miliónů korun případné způsobené škody. Každý pracovník je povinen vedení naší firmy nahlásit případnou způsobenou škodu a následně budeme s Vámi za stranu vedení firmy řešit kompenzaci či pojistnou událost.

Dostupnost služby

 • Služby čištění koberců zajišťujeme v následujících regionech: Praha a okolí, Brno, Plzeň, Mělník, Česká lípa, Mladá Boleslav, Liberec, Ústí nad Labem, Děčín, Kladno, Benešov, Beroun
 • Služby jsme připraveni zajistit do 48 hodin od Vaší objednávky.

Čištění koberců

Položka Cena
Klepání koberce elektro klepacím kartáčem 16 Kč / m2*
Mokré-extrakční čištění koberců 22 Kč / m2*
Vakuové rotační čištění koberců 45 Kč / m2*
Parní čištění koberců 60 Kč / m2*
Suché pěnové čištění koberců 60 Kč / m2*
Horkovodní pěnové - vakuové čištění koberců 95 Kč / m2*
Impregnace koberce od 80 Kč / m2

Minimální cena realizace zakázky činní 1 500 Kč bez DPH a nákladů na dopravu. K ceně účtujeme soukromým klientům sazbu 15% DPH  a firmám 21% DPH.

Kontakt

SlužbyPro, s.r.o.
Dr. Jiří Vychodil

Mobil: +420 724 11 99 46
Email: info@sluzbypro.cz

IČ: 28540085
DIČ: CZ 28540085

Napište nám

Jméno a příjmení
Vyplňte prosím údaj.

Email(*)
Vyplňte prosím email.

Telefon(*)
Vyplňte prosím údaj.

Zpráva(*)
Vyplňte prosím údaj.

Ověřovací kód(*)
Ověřovací kód
Chybné zadání