SlužbyPro Logo
Čištění perských koberců

Perské koberce patří k nádherné klasice, to potvrdí každý, kdo je doma má. Jejich pořízení nepatří k úplně nejlevnější záležitosti, proto každý majitel maximálně dbá na to, aby se koberec zbytečně nepoškodil.

Obavy z poškození koberce při čištění u nás mohou jít stranou. Perský koberec čistíme patentovanou šetrnou metodou VAXING, která je za použití roztoku z jádrového mýdla a vlažné vody, vhodná a vysoce účinná k odstranění jakýchkoli tekutých i pevných nečistot. Čištění probíhá tak, že pomocí houbičky, jádrového mýdla a vlažné vody vytvoříme pěnu a koberec pak čistíme hlazením ve směru vláken.

Koberec nakonec propereme vakuovou hlavicí a vakuově vysajeme, kdy až 95% tekutiny se nasaje zpět do zásobníku vysavače. To vše jen vzduchem, bez použití jakýchkoli kartáčů.

Perský koberec opět jako po jeho koupi? Ano, s námi to je možné...

Vaše výhody

 • znalost materiáu a šetrnost čištění
 • čištění až do hloubky vlákna
 • odstranění roztočů a nečistot
 • rychlé a kvalitní čištění
 • obnovení původních vlastností a vzhledu koberce
 • jistota maximální spokojenosti

Péče o perské koberce

Odolnost perských koberců je dána obsahem lanolinu ve vláknech, ze kterých jsou utkány. Čím více je ve vláknech lanolinu, tím je vlna kvalitnější a koberec má vyšší hodnotu. První, čeho si po pořízení perského koberce všimneme, je postupné ztrácení vlněného chmýří. To je však v pořádku, jde o zcela přirozený proces, který ustane už po několikerém vysátí vysavačem. Koberec takzvaně líná.

Obrovskou výhodou perských koberců je schopnost zadržovat oheň či tekutiny na povrchu. Nemusíme se tedy bát například jisker od otevřeného krbu. Pokud na koberci nějaké přistanou, stačí povrch koberce na těchto místech lehce vykartáčovat či ihned odsát tekutinu čistou houbičkou. Perské koberce totiž mají duté mastné vlákno, odpuzující tekutiny. Špína (nejen červené víno) se proto do koberce vsává jen pomalu. Nikdy však k čištění nepoužívejte chemii (prací prostředky, čistící a úklidovou chemii)!!

V případě mechanického poškození perského koberce tzn.: pokud je část koberce vytržena (nejčastěji roh díky domácím mazlíčkům), je nutné oslovit restaurátora, který osnovu koberce dováže a materiál dobarví na odpovídající odstín.  Obrátit se na restaurátora doporučujeme také pro  přišití třásní.

Odprašnění a klepání koberců metodou HYLA | VAX

Hloubkové odprašnění koberců, vysátí a zbavení se roztočů, alergenů, sporů a plísní i prachových  částic, jenž jsou zaprány do vody metodou HYLA a VAX probíhá proudem vzduchu, jenž je promýván velkým množstvím vody a zvedá se formou gejzíru k separátoru.

Separace (oddělování) prachu ze vzduchu funguje tím, že vzduch je nasáván speciálním způsobem skrz vodní lázeň, kde se částice prachu namočí a nárazem na mřížku se oddělí od vzduchu, který poté čistý opouští HYLU či VAX. Následně jsou odděleny alergeny, spory plísní, choroboplodné zárodky i prachové částice, jenž jsou zaprány do vody, která se následně vylije. Do místnosti tak při použití HYLY nebo VAXU vracíme čistý vzduch s optimální vlhkostí. Následně je koberec připraven na hloubkové vakuové  čištění  metodou "vaxing".

Technika čištění perských koberců

Čištění perských koberců a jeho způsob hloubkového čištění přírodního vlákna - střižní vlny, která dýchá, absorbuje vlhkost a v případě suchého vnitřního vzduchu ji opět předává zpět do ovzduší vyžaduje velmi šetrnou metodu čištění. Koberec budeme čistit patentovanou šetrnou metodou vaxing, která s použitím roztoku z jádrového mýdla a vlažné vody je vhodná a vysoce účinná k odstranění jakýchkoli tekutých i pevných nečistot. Čištění probíhá tak, že si pomocí houbičky, jádrového mýdla a vlažné vody vytvoříme pěnu a koberec pak budeme čistit hlazením ve směru vláken. Nakonec koberec propereme vakuovou hlavicí a vakuově vysajeme 95% tekutiny zpět do zásobníku vysavače „jen" vzduchem – žádné kartáče! Zadní strana koberce z přírodních materiálů jako je bavlna a lepidlo na kaučukové bázi tak nebude poškozena. Nikdy k čištění nepoužíváme chemické přípravky, které zničí chemickým čištěním vlákno, tím že se odmastí a koberec se pak do několika měsíců až půl roku „rozpadne." Jde o ručně vázaná vlákna a ta bez lanolinu prostě povolí.

Vaxing je patentované hloubkové propírání a sušení ve vaxingové (vakuové) hlavici, dokonale odstraní veškeré nečistoty pomocí turbulentního proudění čistícího roztoku mezi rozvibrovanými kobercovými vlákny s následným 95% vysušením. Vaxingový proces probíhá automaticky bez vašeho zásahu a za cca 60 minut se můžete projít po nadýchaném, voňavém, zcela čistém a suchém koberci. Navíc nehrozí sražení vlákna a odpadá nutnost přenášení nábytku.

V případě silného znečištění je nutné celý proces několikrát opakovat. Jelikož je nutné dodržet mezi jednotlivými čištěními úplné proschnutí vlákna perského koberce, tak v takovém to případě si Vás koberec odvezeme k nám do čistírny, kde bude zajištěno vícenásobné čištění.

Čištění perských koberců a textilií obsahuje:

 • vysátí prachu (vždy po směru vlákna na střední výkon)
 • kartáčování koberce včetně odstranění chlupů či vlasů speciální jemným kartáčem VAX
 • vakuové extrakční čištění roztokem z jádrového mýdla s 95% zpětným odsátím roztoku
 • odstranění skvrn a fleků
 • odstranění pachů a provonění koberců
 • suché do 1-2 hod od vyčištění – nutno následně nechat oboustranně doshnout v prostotu

Důležité: Pokud se už stane, že koberec někde zašpiníte, nikdy Vám nevyčistíme pouze znečištěné místo, ale celý koberec, rozdíl by byl patrný, vyčištěné místo by bylo světlejší a ještě víc by na sebe upozornilo.

Jak to děláme?

Čištění perských koberců je pro naši firmu dlouholetou praxí. Nebudeme Vás zatěžovat povídáním o tom, jaké máme hospodyně a zaměstnance. Hlavní náplní této sekce je seznámit a detailně informovat našeho zákazníka o tom, jak bude skutečně probíhat celkový průběh jednání a čištění koberců od A-Z včetně doplňkových služeb. Tím hlavním důvodem je fakt, že každý zaměstnanec a pracovník naší firmy je plně proškolený dle našeho interního manuálu, neb podstata kvalitních a profi úklidových služeb naší firmy spočívá v metodách, přístupu, přípravcích a technickém zázemí firmy.

Jsme si vědomi, že pokud se Vám povede nalézt skutečně seriózní úklidovou firmu, je jisté, že vše je samozřejmě o lidech - pracovnících, kteří k Vám přijdou a tím i potažmo o úklidové firmě jako takové, mají obě strany oboustranně vyhráno. S naší agenturou MAIDS CZ  máte o komplexní hloubkové vyčištění koberce  postaráno. Díky zkušeným pracovníkům, profesionálním pomůckám a úklidové technice máte koberce opravdu důkladně vyčištěny a provoněny. 

Na čištění persých koberců je vedoucí pracovník povinen dorazit ve smluveném čase. V případě zpoždění je povinen minimálně 20 minut předem klienta informovat o zpoždění. Každý pracovník úklidu či čištění je povinen sdělit klientovi / zákazníkovi své jméno a řádně se představit. Při požádání klientem je povinen přeložit občanský průkaz.

Můžete se spolehnout, že všichni naši zaměstnanci, kteří k Vám přijdou na čištění a úklid koberců jsou prověření, bezúhonní a spolehliví lidé. Zajišťujeme úklid domácnosti několika celebritám i předním politikům a jestliže oni nám umožní vstup do svého soukromí, nemusíte se obávat ani Vy. Veškeré důvěrnosti (osobního i obchodního charakteru), se kterými se pracovník setká, zůstávají pouze mezi ním a Vámi. Tyto skutečnosti neprobíráme ani v rámci firmy.

Naše firma je plně pojištěna u České pojišťovny do výše krytí 5 miliónů korun případné způsobené škody. Každý pracovník je povinen vedení naší firmy nahlásit případnou způsobenou škodu a následně budeme s Vámi za stranu vedení firmy řešit kompenzaci či pojistnou událost.

Dostupnost služby

 • Čištění koberců zajišťujeme v následujících regionech: Praha a okolí, Brno, Plzeň, Mělník, Česká lípa, Mladá Boleslav, Liberec, Ústí nad Labem, Děčín, Kladno, Benešov, Beroun
 • Služby jsme připraveni zajistit do 48 hodin od Vaší objednávky.

Čištění koberců

Položka Cena
Klepání koberce elektro klepacím kartáčem 16 Kč / m2*
Mokré-extrakční čištění koberců 22 Kč / m2*
Vakuové rotační čištění koberců 45 Kč / m2*
Parní čištění koberců 60 Kč / m2*
Suché pěnové čištění koberců 60 Kč / m2*
Horkovodní pěnové - vakuové čištění koberců 95 Kč / m2*
Impregnace koberce od 80 Kč / m2

Minimální cena realizace zakázky činní 1 500 Kč bez DPH a nákladů na dopravu. K ceně účtujeme soukromým klientům sazbu 15% DPH  a firmám 21% DPH.

Kontakt

SlužbyPro, s.r.o.
Dr. Jiří Vychodil

Mobil: +420 724 11 99 46
Email: info@sluzbypro.cz

IČ: 28540085
DIČ: CZ 28540085

Napište nám

Jméno a příjmení
Vyplňte prosím údaj.

Email(*)
Vyplňte prosím email.

Telefon(*)
Vyplňte prosím údaj.

Zpráva(*)
Vyplňte prosím údaj.

Ověřovací kód(*)
Ověřovací kód
Chybné zadání