SlužbyPro Logo
Čištění vlněných koberců

Dopřát si kousek přírody i ve svém bytě si můžete splnit také díky vlněnému koberci. Přírodní vlákno, z něhož je koberec vyroben, je jedno z nejoblíbenějších materiálů současnosti. A protože chápeme, že vlna je ryze přírodní vlákno, přizpůsobujeme tomu i metody čištění.

Stejně, jako nám záleží na vaší spokojenosti, pečujeme při čištění i o vaše vlněné koberce. Ty nikdy nečistíme žádným chemickým přípravkem, aby nedošlo ke ztrátě přírodních vlastností vláken a ke snížení trvanlivosti koberce. Vlněné koberce se snažíme co nejméně namáčet - před samotným čištěním koberec nenamáčíme.

Během čištění, které je prováděno pomocí nástřiku odsáváme ihned čistící tekutinu zpět za pomoci patentované vakuové metodě "VAXING". Díky této metodě dosáhneme čištění s mírným mokrým efektem - až 95% roztoku je odsáto zpět do vysavače.

Vaše výhody

 • důkladné a detailní čištění a péče o vlněné koberce
 • jistota zachování kvality materiálu
 • garance spokojenosti
 • použití jen přírodních čistících prostředků
 • vyčištění vlákna i do jeho hloubky
 • dokonalé odstranění všech usazených nečistot nebo mastnot

Odprašnění a klepání koberců metodou HYLA | SEBO | VAX

Hloubkové odprašnění koberců, vysátí a zbavení se roztočů, alergenů, sporů a plísní i prachových  částic, jenž jsou zaprány do vody metodou HYLA a VAX probíhá proudem vzduchu, jenž je promýván velkým množstvím vody a zvedá se formou gejzíru k separátoru.

Separace (oddělování) prachu ze vzduchu funguje tím, že vzduch je nasáván speciálním způsobem skrz vodní lázeň, kde se částice prachu namočí a nárazem na mřížku se oddělí od vzduchu, který poté čistý opouští HYLU či VAX. Následně jsou odděleny alergeny, spory plísní, choroboplodné zárodky i prachové částice, jenž jsou zaprány do vody, která se následně vylije. Do místnosti tak při použití HYLY nebo VAXU vracíme čistý vzduch s optimální vlhkostí. Následně je koberec připraven na hloubkové vakuové  čištění  metodou "vaxing".

Technika čištění vlněných koberců

Čištění vlněných koberců a jeho způsob hloubkového čištění přírodního vlákna - střižní vlny, která dýchá, absorbuje vlhkost a v případě suchého vnitřního vzduchu ji opět předává zpět do ovzduší vyžaduje velmi šetrnou metodu čištění. Přirozenou vlastností kvalitní střižní vlny je obsah tuku, který částečně odpuzuje nečistoty a vlhkost a dává vlasu elastičnost. Každý vlněný koberec nejprve pouští vlas. Při běžném použití a správné údržbě po 3 - 4 měsících přestane. Jedná se o vlastnost vlněné příze, v žádném případě se nejedná o vadu koberce.

Naší základní zásadou při údržbě vlněných koberců je, že nečistíme vlněné koberce žádným chemickým přípravkem. Zbavili bychom tak vlněná vlákna jejich přírodních vlastností, které koberci zachovávají mnohaletou trvanlivost. Vlněné vlákno obsahuje přírodní tuk lanolín, který zabraňuje vsakování nečistot. Střižní vlna nečistotu nepřitahuje ani jí nezadržuje. Šupinatý povrch vlny zabraňuje jejímu pronikání dovnitř. Z tohoto důvodu používáme speciální přípravky určené pro čištění vlny.

Velice důležité je během čištění vlněný koberec co nejméně namočit. Aplikujeme tedy pouze jednofázovou mokrou metodu, tj. nikdy před samotným čištěním koberec nepředmáčíme, nýbrž současně s nástřikem ihned čistící tekutinu odsáváme zpět a díky patentované vakuové metodě "vaxing" dosáhneme čištění s velmi mírným mokrým efektem (cca 95% vpuštěného roztoku je odsáto zpět do vysavače). Zadní strana koberce z přírodních materiálů jako je bavlna a lepidlo na kaučukové bázi nemůže být poškozena.

Vaxing je patentované hloubkové propírání a sušení ve vaxingové (vakuové) hlavici, dokonale odstraní veškeré nečistoty pomocí turbulentního proudění čistícího roztoku mezi rozvibrovanými kobercovými vlákny s následným 95% vysušením. Vaxingový proces probíhá automaticky bez vašeho zásahu a za cca 60 minut se můžete projít po nadýchaném, voňavém, zcela čistém a suchém koberci. Navíc nehrozí sražení vlákna a odpadá nutnost přenášení nábytku.

Čištění vlněných koberců a textilií zahrnuje:

 • vysátí prachu speciální jemným kartáčem „klepací hlavicí" VAX
 • kartáčování koberce včetně odstranění chlupů či vlasů
 • vakuové extrakční čištění a šamponování koberců
 • odstranění skvrn a fleků či hlubších nečistot
 • odstranění pachů a provonění koberců
 • suché do 1-2 hod od vyčištění
 

Vlněné koberce: čistíme roztokem VAX Woolcare nebo PUREX Woolcare zaručující stálobarevnost a antibakteriální učinek.

Přípravky obsahují antialergenní složky a jsou vhodné i pro astmatiky.

Jak to děláme?

Čištění vlněných koberců je pro naši firmu dlouholetou praxí. Nebudeme Vás zatěžovat povídáním o tom, jaké máme hospodyně a zaměstnance. Hlavní náplní této sekce je seznámit a detailně informovat našeho zákazníka o tom, jak bude skutečně probíhat celkový průběh jednání a čištění koberců od A-Z včetně doplňkových služeb. Tím hlavním důvodem je fakt, že každý zaměstnanec a pracovník naší firmy je plně proškolený dle našeho interního manuálu, neb podstata kvalitních a profi úklidových služeb naší firmy spočívá v metodách, přístupu, přípravcích a technickém zázemí firmy.

Jsme si vědomi, že pokud se Vám povede nalézt skutečně seriózní úklidovou firmu, je jisté, že vše je samozřejmě o lidech - pracovnících, kteří k Vám přijdou a tím i potažmo o úklidové firmě jako takové, mají obě strany oboustranně vyhráno. S naší agenturou MAIDS CZ  máte o komplexní hloubkové vyčištění koberce  postaráno. Díky zkušeným pracovníkům, profesionálním pomůckám a úklidové technice máte koberce opravdu důkladně vyčištěny a provoněny. 

Na čištění vlněných koberců je vedoucí pracovník povinen dorazit ve smluveném čase. V případě zpoždění je povinen minimálně 20 minut předem klienta informovat o zpoždění. Každý pracovník úklidu či čištění je povinen sdělit klientovi / zákazníkovi své jméno a řádně se představit. Při požádání klientem je povinen přeložit občanský průkaz.

Můžete se spolehnout, že všichni naši zaměstnanci, kteří k Vám přijdou na čištění a úklid koberců jsou prověření, bezúhonní a spolehliví lidé. Zajišťujeme úklid domácnosti několika celebritám i předním politikům a jestliže oni nám umožní vstup do svého soukromí, nemusíte se obávat ani Vy. Veškeré důvěrnosti (osobního i obchodního charakteru), se kterými se pracovník setká, zůstávají pouze mezi ním a Vámi. Tyto skutečnosti neprobíráme ani v rámci firmy.

Naše firma je plně pojištěna u České pojišťovny do výše krytí 5 miliónů korun případné způsobené škody. Každý pracovník je povinen vedení naší firmy nahlásit případnou způsobenou škodu a následně budeme s Vámi za stranu vedení firmy řešit kompenzaci či pojistnou událost.

Dostupnost služby

 • Služby čištění koberců zajišťujeme v následujících regionech: Praha a okolí, Brno, Plzeň, Mělník, Česká lípa, Mladá Boleslav, Liberec, Ústí nad Labem, Děčín, Kladno, Benešov, Beroun
 • Služby jsme připraveni zajistit do 48 hodin od Vaší objednávky.

 Ceník čištění koberců

Položka Cena
Klepání koberce elektro klepacím kartáčem 16 Kč / m2
Mokré - extrakční čištění koberců 22 Kč / m2
Vakuové rotační čištění koberců 45  Kč / m2
Parní čištění koberců 60 Kč / m2
Suché pěnové čištění koberců 60 Kč / m2
Horkovodní pěnové - vakuové čištění koberců 95 Kč / m2
Impregnace koberců od 80 Kč / m2
Doprava 300 Kč (v rámci Prahy a regionálních poboček)

K ceně účtujeme soukromým zákazníkům sazbu 15 % DPH  a firmám 21 % DPH.

Kontakt

SlužbyPro, s.r.o.
Dr. Jiří Vychodil

Mobil: +420 724 11 99 46
Email: info@sluzbypro.cz

IČ: 28540085
DIČ: CZ 28540085

Napište nám

Jméno a příjmení
Vyplňte prosím údaj.

Email(*)
Vyplňte prosím email.

Telefon(*)
Vyplňte prosím údaj.

Zpráva(*)
Vyplňte prosím údaj.

Ověřovací kód(*)
Ověřovací kód
Chybné zadání