SlužbyPro Logo
Technika čištění koberců

Koberce čistíme s ohledem na jejich materiály, šetrně, ale důkladně. Využíváme metod suchého čištění, které je nezbytné pro hedvábné koberce, stejně jako čistíme metodou hloubkového propírání a následného sušení ve vakuové hlavici. 

Námi používané metody profesionálního čištění a odstraňování nečistot a skvrn jsou prováděny na základě odborných školení a získaných certifikátů, prostřednictvím vysoce kvalitních a účinných strojů.

Kombinací těchto technik čištění důkladně propereme a vyčistíme kobercová vlákna, navrátíme jim původní vzhled, barvu a elastičnost. Prioritou pro nás je samozřejmě odstranění usedlého prachu, mastnot, zašlé špíny, bacilů, plísní a roztočů.

Díky našim technologiím dokážeme oživit i kobercové vlákno a vy se opět můžete těšit na svůj zcela nový koberec. Už za 45 minut se můžete projít po nadýchaném, voňavém, zcela čistém a suchém koberci!

Hloubkové odprašnění koberců systémem HYLA

Hloubkové odprašnění koberců, vysátí a zbavení se roztočů, alergenů, sporů a plísní i prachových částic, jenž jsou zaprány do vody metodou HYLA a VAX probíhá proudem vzduchu, jenž je promýván velkým množstvím vody a zvedá se formou gejzíru k separátoru.

Separace (oddělování) prachu ze vzduchu funguje tím, že vzduch je nasáván speciálním způsobem skrz vodní lázeň, kde se částice prachu namočí a nárazem na mřížku se oddělí od vzduchu, který poté čistý opouští HYLU či VAX. Následně jsou odděleny alergeny, spory plísní, choroboplodné zárodky i prachové částice, jenž jsou zaprány do vody, která se následně vylije. Do místnosti tak při použití HYLY nebo VAXU vracíme čistý vzduch s optimální vlhkostí. Následně je koberec připraven na hloubkové vakuové čištění metodou "vaxing".

Technika hloubkového čištění VAXING™ & SPINSCRUBING™

Britský vakuový systém díky patentované metodě „vaxing“ bezkonkurenčně odstraní usedlý prach, mastnotu, zašlou špínu, bacily, spory plísní a roztoče a to nejen z podlah a koberců, ale i z čalounění, matrací a nábytku. Vysavač VAX hloubkově vysaje, vyklepe, umyje, vyčistí a vysuší nejen koberce a čalounění, ale i dlaždice, linolea a pevné podlahy. Po jeho použití je vše suché, čisté a hygienické.

Čištění koberců a čalkounění

  • vysátí prachu speciální kartáčem „klepací hlavicí“
  • kartáčování koberce včetně odstranění chlupů či vlasů                
  • vakuové extrakční čištění a šamponování koberců
  • odstranění skvrn a fleků či hlubších nečistot
  • odstranění pachů a provonění koberců
  • suché do 1-2 hod od vyčištění vysátí prachu speciální kartáčem „klepací hlavicí“

Přípravky na čištění dle materiálu koberce

Perské koberce: čistíme roztokem z mýdlové pěny či přípravku VAX Carpet zaručující stálobarevnost a antibakteriální učinek.

Vlněné koberce: čistíme roztokem VAX Woolcare nebo PUREX Woolcare zaručující stálobarevnost a antibakteriální učinek.

Hedvábné koberce: čistíme na sucho jemnou mýdlovou pěnou udržující přirozenou mastnotu vlákna a stálobarevnost vlákna.

Umělé, PVC koberce: čistíme roztokem VAX Carpet cleaner nebo PUREX zaručující stálobarevnost a antibakteriální učinek.

Přírodní koberce: čistíme roztokem Vax Woolcare nebo PUREX Woolcare zaručující stálobarevnost a antibakteriální učinek.
Ostatní materiály: čistíme vždy typem nejvhodnějšího roztoku  vybraného dle hlavního podílu vlákna či složení koberce.
 
  • Přípravky obsahují antialergenní složky a jsou vhodné i pro astmatiky.
  • Pro vybrané materiály je možno na přání zákazníka použít na čištění ekologicky šetrný přípravek ECOVER Carpet cleaner. Přípravek není vhodný pro alergiky.

Čištění a odstraňování skvrn

Odstraňování skvrn patří převážně do rukou odborníka. Je proto vhodné si kvalitní firmu, kde je zákrok prováděn kvalifikovaným pracovníkem. Nesprávný postup odstraňování tzv. těžké skvrny může skvrnu do textilie natolik zafixovat, že se stane skutečně neodstranitelnou. Při nevhodném postupu může dojít k poškození základní vybarvení, čímž také způsobíme již nevratné poškození výrobku. Skvrny v domácím prostředí tedy odstraňujeme jen v ojedinělých případech, když máme jistotu, že skvrnu odstraníme.

Jak to děláme?

Čištění koberců je pro naši firmu dlouholetou praxí. Nebudeme Vás zatěžovat povídáním o tom, jaké máme hospodyně a zaměstnance. Hlavní náplní této sekce je seznámit a detailně informovat našeho zákazníka o tom, jak bude skutečně probíhat celkový průběh jednání a čištění koberců od A-Z včetně doplňkových služeb. Tím hlavním důvodem je fakt, že každý zaměstnanec a pracovník naší firmy je plně proškolený dle našeho interního manuálu, neb podstata kvalitních a profi úklidových služeb naší firmy spočívá v metodách, přístupu, přípravcích a technickém zázemí firmy.

Jsme si vědomi, že pokud se Vám povede nalézt skutečně seriózní úklidovou firmu, je jisté, že vše je samozřejmě o lidech - pracovnících, kteří k Vám přijdou a tím i potažmo o úklidové firmě jako takové, mají obě strany oboustranně vyhráno. Se Službami pro Vaše pohodlí  máte o komplexní hloubkové vyčištění koberce  postaráno. Díky zkušeným pracovníkům, profesionálním pomůckám a úklidové technice máte koberce opravdu důkladně vyčištěny a provoněny. 

Na čištění koberců je vedoucí pracovník povinen dorazit ve smluveném čase. V případě zpoždění je povinen minimálně 20 minut předem klienta informovat o zpoždění. Každý pracovník úklidu či čištění je povinen sdělit klientovi / zákazníkovi své jméno a řádně se představit. Při požádání klientem je povinen přeložit občanský průkaz.

Můžete se spolehnout, že všichni naši zaměstnanci, kteří k Vám přijdou na čištění a úklid koberců jsou prověření, bezúhonní a spolehliví lidé. Zajišťujeme úklid domácnosti několika celebritám i předním politikům a jestliže oni nám umožní vstup do svého soukromí, nemusíte se obávat ani Vy. Veškeré důvěrnosti (osobního i obchodního charakteru), se kterými se pracovník setká, zůstávají pouze mezi ním a Vámi. Tyto skutečnosti neprobíráme ani v rámci firmy.

Naše firma je plně pojištěna u České pojišťovny do výše krytí 5 miliónů korun případné způsobené škody. Každý pracovník je povinen vedení naší firmy nahlásit případnou způsobenou škodu a následně budeme s Vámi za stranu vedení firmy řešit kompenzaci či pojistnou událost.

Dostupnost služby

  • Služby čištění koberců zajišťujeme v následujících regionech: Praha a okolí, Brno, Plzeň, Mělník, Česká lípa, Mladá Boleslav, Liberec, Ústí nad Labem, Děčín, Kladno, Benešov, Beroun
  • Služby jsme připraveni zajistit do 48 hodin od Vaší objednávky.

Čištění koberců

Položka Cena
Klepání koberce elektro klepacím kartáčem 16 Kč / m2*
Mokré-extrakční čištění koberců 22 Kč / m2*
Vakuové rotační čištění koberců 45 Kč / m2*
Parní čištění koberců 60 Kč / m2*
Suché pěnové čištění koberců 60 Kč / m2*
Horkovodní pěnové - vakuové čištění koberců 95 Kč / m2*
Impregnace koberce od 80 Kč / m2

Minimální cena realizace zakázky činní 1 500 Kč bez DPH a nákladů na dopravu. K ceně účtujeme soukromým klientům sazbu 15% DPH  a firmám 21% DPH.

Kontakt

SlužbyPro, s.r.o.
Dr. Jiří Vychodil

Mobil: +420 724 11 99 46
Email: info@sluzbypro.cz

IČ: 28540085
DIČ: CZ 28540085

Napište nám

Jméno a příjmení
Vyplňte prosím údaj.

Email(*)
Vyplňte prosím email.

Telefon(*)
Vyplňte prosím údaj.

Zpráva(*)
Vyplňte prosím údaj.

Ověřovací kód(*)
Ověřovací kód
Chybné zadání